o klubu
historie současnost prohlídka kontakt hráči členství
data
akce výsledky dokumenty fotoarchív
o stránce
novinky mapa stránek odkazy
ostatní
úv. stránka pravidla rezervace anketa kniha hostů

Žhavá současnost

Pohled na budovu Husova sboru:
Pohled na budovu Husova sboru

Interiér herny

Od založení našeho klubu uplynula dlouhá doba, během níž se v klubu vystřídalo několik set hráčů dobrých, špatných, průměrných, ale také vynikajících, hrajících na slušné evropské úrovni. Za všechny jmenujme zvláště pana Zoltána Kováče, který se stal mnohonásobným šampionem Československa v době, která kulečníku mnoho nepřála, a který díky svým výkonům měl právo reprezentovat republiku i v zahraničí a právě jeho zásluhou se tak otevřely dveře i jiným českým hráčům. Teď, když je možné se bez problémů jiných než finančních zúčastňovat evropských šampionátů a jiných mezinárodních turnajů, se náš hráč Marek Faus stal juniorským mistrem Evropy ve volné hře a poté co přestoupil do kategorie dospělých, reprezentuje naši republiku na mistrovstvích Evropy ve většině disciplín, které se hrají.

V naší herně se konají nejen mistrovské soutěže Grand Prix na velkých stolech (284*142 cm), ale i také soutěže družstev a jednotlivců na malých stolech (210*105 cm). Naši hráči hrají soutěže od čtvrté (nejnižší) třídy až po první celostátní ligu. Samozřejmě s různými úspěchy. Největší úspěchy loňské sezóny 1998/1999 byly dva tituly mistra republiky v malém i velkém kádru Marka Fause a titul družstva na velkém stole. Družstvo ve složení M. Faus, A. Filip a M. Boháč využilo dokonale domácího prostředí a bez problémů vyhrálo.

A jak to u nás vlastně vypadá?

Naše herna na Botanické 1 v Husově sboru je natolik prostorná, že se do ní vejdou i stoly pro veřejnost, (4*karambol a 4*pool), na kterých za mírný poplatek najdou příznivci kulečníku ideální možnosti ke hraní a zároveň se mohou občerstvit v restauraci Oáza, kde se podávají vynikající pokrmy za rozumné ceny.

Zájemci o hru mohou navštívit hernu:
ve všední dny od 10,00 do 22,00
o víkendech od 14,00 do 22,00
.

Ti, kdož mají zájem se zdokonalit v karambolové hře, mají možnost se přihlásit do kulečníkové školy, kterou vede mistr Evropy Marek Faus. Naučí se zde jak základům, tak i systematické hře vedoucí ke zlepšení výkonů.

K dispozici je i šipkový automat.

Zájemci o členství v klubu, nebo třeba jen o hru na veřejných stolech si mohou zavolat na telefon +420-739-822-215, mailovat nebo osobně navštívit hernu kousek od centra v Brně (Viz mapka).

© TJ ČH Billard Brno, 2002-2007. Duplikování obsahu je zakázáno bez souhlasu klubu TJ ČH Billard Brno.